Veic vizuālas pārbaudes:

Pārbaudi privātmāju gan no iekšpuses, gan no ārpuses, lai pārliecinātos, vai nav plaisu vai bojājumu mājas ārsienā, iekštelpu sienās un griestos. Īpaši jāpievērš uzmanība jau pieminētajām mājas ārsienām, durvīm un logiem. Ja pamani ārsienas bojājumus, vērsies pie fasādes speciālista vai novērs tos pats!


Pārbaudi logus un durvis:

Pirmais veids, kā pārbaudīt siltumcaurlaidību, ir gluži vienkāršs - pieliec klāt roku attiecīgajai vietai, ko vēlies pārbaudīt, - ja jūtams aukstums, tas liecina par sliktu siltumcaurlaidību. Otrs veids, kā vari pārbaudīt siltuma noplūdi, ir ieliekot starp rāmi un logu/durvīm papīra lapu. Ja to var viegli izvilkt, tikpat viegli siltums plūst ārā, bet aukstums – iekšā. Ko darīt? Nomaini blīvgumijas. Ja šis nepalīdz, tad sazinies ar logu meistaru un izstāsti savu situāciju, lai to varētu risināt. Durvīm ieteicams lejasdaļā pielīmēt pašlīmējošu blīvgumiju, ko vari iegādāties būvniecības veikalos. Turklāt, šīs darbības vari veikt arī pats saviem spēkiem, ja Tev ir atbilstošas iemaņas!


Apsildes iekārtas:

Ja Tev mājoklī ir malkas apkure, tad, kamēr Tu nekurini kamīnu vai krāsni, turi aizbīdni ciet.

Parūpējies, lai mēbeles ir novietotas tālāk no sildierīcēm, lai radiatoru virsmas ir tīras, un tos neaizsedz aizkari.


Ja iepriekš minētie ieteikumi nav efektīvi, tad iesakām Tev sazināties ar mājas apdares profesionāļiem, sevišķi, ja runa ir par nopietnākiem risinājumiem!